ANAHTAR KELİME NEDİR?

İnternet kullanıcılarının aradıkları sayfa, bilgi veya ürüne erişebilmek için arama motorlarında kullandıkları kelimelere anahtar kelime denir. Bu sebeple kullanıcılar arama motorunda kelime aradıklarında anahtar kelime sizin adresinizde geçiyorsa bu web sitenizin mevcut aramalar içerisinde öne çıkmasını sağlar. Ayrıca anahtar kelime kullanılmasındaki köklü sebep çok fazla bilgi arasında sadece aranan sayfalara ulaşılmasıdır. Yani karşımıza gelen yüzlerce internet adreslerinden gerçekten sizi ulaşmayı hesapladığınız internet adresine ulaştıracak olan anahtar kelimelerdir. Anahtar kelime nedir denildiğinde; internet adresinizin SEO yapısını belirleyen en büyük sebeplerdendir. İnternet adreslerinizin bilgilerin anahtar kelimelerle ilişkileri sonucunda gerçekleştirilen arama sayısına karşılık verecek biçimde yapılmış olması gerekir.

İnternet adresinizdeki içeriklere anahtar kelime seçerken, anahtar kelimelerin diğer internet kullanıcıların ne kadar sıklıkla aratıldığı çok önemlidir. Ayrıca çok sık kullanılan içeriklerin anahtar kelime ile yüzde yüz ilişkili olarak yüksek performans alması gerekmektedir. Bu yüzden çok sayıda tıklama alan anahtar kelime nedir ile daha yüksek alaka düzeyi olan sayfalar karıştırılarak sitelerin anahtar kelime kullanımına doğal bir görünüm getirilmelidir.

Anahtar kelime nedir ve ne yoğunlukta kullanmalıyız diye soracak olursanız, yoğun bir şekilde kullanmanız SEO üzerindeki etkisi belirlemiş olduğunuz anahtar kelimenizde daha az vakitte yükselmenize yardımcı olmaktır. Daha basit tanımlayabilirsek anahtar kelime nedir ile sıklığını belirleyerek SEO için en gerekli adımı gerçekleştirmiş olursunuz. Bu size daha kalıcı ve güvenli bir yükseliş sağlar.Damla Uludağ
|