2019 DEKORASYON TRENDLERİ

Baharın gelişi ile doğanın kendini yenilemesi bizlerde uyanan yenilik yapma isteğini de beraberinde getiriyor. Yenilik yapmak için en uygun zaman olan bahar aylarında iç mekânda 2019 yılı trendlerini sizler için derledik.

YILIN RENGİ ‘GECE YEŞİLİ’


Yaşam alanlarınızda doğal ve vurucu bir etki yaratmak istiyorsanız gece yeşiline kesinlikle yer vermelisiniz. İster bir koltuğunuzu yeşil kadife olarak yenileyin, ister duvarınızı bu renge boyayın, isterseniz mutfak dolaplarınızda bu rengi kullanın. Bu seneye damga vuracak gece yeşilini nötrlemek için yanında somon rengini tercih edebilirsiniz.

BAKIR PARÇALAR


2018 yılının yıldızı rose gold parçaların yerini bu sene bakır alıyor.  2019 yılında mobilya detaylarından mutfak eşyalarına, aydınlatma elemanlarından aksesuarlara kadar birçok yerde bakır rengini göreceğiz.

YAŞAYAN MEKÂNLAR


Şehirde yaşamanın neden olduğu stres ve şehir kalabalığının etkisinden kaçmak istediğimiz bu dönemde doğaya yakın yaşam stilleri hızla yükselişe geçiyor. Egzotik duvar kâğıtları, az mobilya kullanımı ve bolca bitkilendirme. Siz de yaşam alanlarınızda bir köşenizi bitki ve çiçekleriniz için ayırarak canlı mekânlar oluşturabilirsiniz.

TERRAZZO’NUN DÖNÜŞÜ

   

16. Yüzyılda İtalyan yapı ustalarının dekoratif bir yüzey elde etmek için bulduğu bu yöntem sonraki yüzlerce yıl boyunca kullanıldı. 2019 yılına gelindiğinde ise terrazzo yıldızının yeniden parladığını ve sıkça kullanılacağını göreceğiz.

BOHEM ETKİSİ


Bohem tarz bahçelerinizde, teraslarınızda, salonunuzda bu sene de sizi etkisi altına almaya devam edecek. İlham kaynağı gezginler, yazarlar, sanatçılar gibi özgür ruhlu insanlar olan bohem tarz ile yaşam alanlarınız kendine özgü bir kimliğe bürünebilir.

SİYAH BANYOLAR


Koyu renklerin hakimiyetini sürdüreceği 2019 yılında, banyolar da siyahın sofistike duruşundan kendi payına düşeni alıyorlar.  Siyah mat olarak tasarlanan armatür ve bataryalara seramik, ahşap ve cam gibi doğal malzemeler eşlik ediyor.

Siz de yaşam alanlarınızı 2019 yılı trendlerine uygun olarak yenileyebilirsiniz.

Zeynep Seda Köse